Görüntü Alt

Art Space

Decollage Art Space’in Yeni Sergisi “Le Voyage” 11 Mayıs’ta Açılıyor!

Mimar Viktoria Şahin kuruculuğunda hayata geçen Decollage Art Space, yeni sergisi “Le Voyage” (Yolculuk) ile baharı karşılamaya hazırlanıyor. 19. yüzyılın önemli Fransız şairlerinden, modernist estetiğin habercisi Charles Baudelaire’in aynı isimli şiirinden ilham alan “Le Voyage” başlıklı sergi, Modern Türk resminin usta sanatçılarını bir araya getiriyor. 11 Mayıs 2022 tarihinde açılacak olan sergi, 30 Haziran 2022’ye dek ziyaret edilebilecek.

Genç ve yeni nesle sanatı sevdirmek, sürdürülebilir bir sanat ortamı yaratmak ve multidisipliner üretim alanını desteklemek amacıyla hayata geçen Decollage Art Space’in Fransızca’da “yükseliş” anlamına gelen ismiyle de diyaloğa geçen sergi, Türk sanat tarihine iz bırakmış pek çok sanatçının resim ve heykellerini izleyiciyle buluşturmayı hedefliyor.

Yolculuk teması pek çok yazarın, sanatçının üretimlerinde önemli bir esin noktası olarak karşımıza çıkar. Bu serginin de odağını oluşturan tema, sanatçıların yolculuk kavramına kendi perspektiflerinden bakışlarını bir araya getiriyor. Doğa tasvirleri, natürmortlar, at figürleri, peyzajlar, günlük yaşamdan sahneler ve portrelerin konu olduğu resimlerin yanı sıra heykellerin de yer aldığı sergi, sanatseverleri bir yolculuğa davet ediyor.
“Bir yolculuk yapalım, buharsız ve yelkensiz! Bu sıkıcı zindanı biraz ışıtmak için.

Ufkun çerçevesine tuval gibi gerilmiş zihnimize, ne görüp geçirdiniz resmedin. Deyin, neler gördünüz?”
Charles Baudelaire’in “Le Voyage” şiirinden alıntı.
Serap Atala’nın danışmanlığındaki sergide yer alan sanatçılar:

Selim Turan, Adnan Varınca, Avni Arbaş, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Burhan Uygur, Süleyman Saim Tekcan, Mustafa Pilevneli, İbrahim Örs, Fevzi Karakoç, Haşim Nur Gürel, Dilek Işıksel, Resul Aytemür, Mahmut Karatoprak, Kemal Önsoy, Mahir Güven, Bubi, Gülten İmamoğlu, Mehmet Güler, Atilla Atala ve Meliha Sözeri.

Sanat Yöneticiliği ve Danışmanlığını Mine Çağlar’ın yürüttüğü Decollage Art Space, her katında farklı disiplinlerle karşılaşabileceğiniz, etkileşime geçip atölyelere katılabileceğiniz, performansları izleyip yaratıcı insanlarla buluşabileceğiniz bir deneyim alanı. Bünyesinde resim, heykel, seramik, cam atölye çalışmaları yapılabilen yaratıcı alanda müzik, dans, tiyatro gibi sanatsal performanslar için donanıma sahip Performans Alanı katı, içerisinde Art Shop bölümünün de yer aldığı VKoffee, sanat galerisi, sanat kitaplığı, ofis ve etkinlik alanını barındırıyor.

Suadiye’nin Yenisi: Sanatla sosyalleşme merkezi: Decollage Art Space

Sanatseverlere ve yeni deneyim ile keşiflere açık olanlara hitap eden Decollage Art Space, özellikle Suadiye – Caddebostan bölgesinde hafta sonu keyifli vakit geçirmek amacıyla arayışta olanlar için alternatiflerin başında geliyor. 7 kattan oluşan binanın giriş katında enfes kahve seçeneklerinin yer aldığı VKoffee, kahve kokuları eşliğinde ziyaretçileri karşılarken, sanatı ulaşılabilir kılmak amacıyla hayata geçirilen projede, VKoffee içerisinde ulaşılabilir fiyatlarla konumlanan bir Art Shop bölümü de yer alıyor.

Heykel ve performans katı, sanat galerisi katı, ofis ve etkinlik alanları bulunan Decollage Art Space’te özellikle sanata ilgi duyan ve sanat konusunda araştırma yapmak isteyenlere özel sanat tarihine dair kapsamlı ve zengin içeriklerden oluşan sanat kitaplığı da yer alıyor. 7 katında farklı sanat dallarından deneyim ve merak uyandıran projeler sunan Decollage Art Space’in kurucusu ise Viktoria Şahin.

Kaynak: marieclaire

a

Tue ‒ Thu: 09am ‒ 07pm
Fri ‒ Mon: 09am ‒ 05pm

Adults: $25
Children & Students free

673 12 Constitution Lane Massillon
781-562-9355, 781-727-6090